Google
У і-неті На сайті

 

Меню сайту
Форма входу


Наше опитування
Які місця в нашому місті Ви вважаєте найгарнішими?
Всього відповідей: 111Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Конвертер валют
 

 

Вітаю Вас, Гість · RSS 23.09.2020, 10:29
Головна » Статті » Прапор та герб Хмельницького

У категорії матеріалів: 1
Показано матеріалів: 1-1

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам
З метою відродження духовних цінностей, підняття патріотизму і національної самосвідомості мешканців міста, міська Рада народних депутатів XXI скликання від 27 вересня 1990 р. прийняла рішення відродити історичний герб м.Проскурова як герб м.Хмельницького та затвердила "Положення про герб і прапор міста Хмельницького":
Герб і прапор міста Хмельницького (Проскурова) відображають його як адміністративно-територіальну одиницю, виступають як символи місцевого самоврядування і сприймаються як правові знаки міста.

Герб міста Хмельницького (Проскурова) уявляє собою гербовий щит з фігурою - три золоті (жовті) перехрещені стріли (середня - вістрям до низу, дві - під кутом 90 градусів - вістрями вгору) на синьому тлі. Обрамлення щита золоте (жовте). Форма гербового щита - іспанський закруглений щит і його варіанти. Співвідношення ширини гербового щита до його довжини 2 : 2,8. Фігура розташована посередині щита і займає (по середній стрілі) 2/3 довжини щита.

Рішенням Одинадцятої сесії міської Ради XXII скликання від 29 жовтня 1997 р. затверджений прапор міста Хмельницького. Автор проекту - В.М.Ільїнський, художник, голова обласного відділення Українського геральдичного товариства.

Прапор міста Хмельницького являє собою квадратне полотнище синього кольору (кольору поля гербового щита, обрамлене золотою прямою лиштвою. Ширина лиштви - 3 см.

В центрі основного поля розміщено головний елемент міського герба (три схрещених стріли), оточений по колу 16-ма гострокутними рівновеликими трикутниками жовтого (золотого) кольору, що виступає на стилізоване зображення сонця, давнього символу Подільського краю, в центрі якого знаходиться місто Хмельницький.
Еталон прапора має розміри 100х100 см.

Прапор та герб Хмельницького | Переглядів: 1148 | Додав: borYA | Дата: 08.09.2008 | Коментарі (0)